У цьому кейсі ми розглянемо стратегії, які допомогли збільшити рентабельність онлайн-сервісу мікропозик на ринку Казахстану. Завдяки комплексному підходу, що включав оптимізацію маркетингових кампаній, покращення користувацького досвіду та використання аналітики для прийняття рішень, вдалося досягти значного зростання прибутків та залучення нових клієнтів. Стаття детально описує практичні кроки, які можуть бути корисними для інших фінансових онлайн-сервісів.
Клієнт – міжнародна партнерська організація SalesDoubler, яка з 2012 року працює з Fintech, E-commerce, Services, Education і Crypto вертикалями і надає можливість рекламодавцям та вебмайстрам співпрацювати один з одним за моделлю Cost per Action (CPA). Компанія має головний офіс в Києві та представництво в Казахстані. Працює більше ніж з 20 гео, на яких розміщено офери більше ніж 300 рекламодавців.
Даний проєкт замовника - агрегатор МФО.
01. Огляд проєкту
Проєкт працює на українському ринку в високо конкурентній ніші надання фінансових послуг. У проєкті використовується тільки категорійний трафік (тематичні запити МФО). Ефективність рекламних кампаній у даному контексті визначається двома ключовими показниками - кількістю конверсій, яку визначаємо через видані позики, та співвідношенням цінності до витрат, яке виражене через показник ROAS (Return on Advertising Spend).
02. Визначення викликів
Поточне завдання, яке було поставлене і яке ми розглядаємо у даному кейсі, - масштабування проєкту в рамках KPI. Потрібно було розвивати і розширювати проєкт поетапно, поступово збільшуючи його обсяг і вплив на цільову аудиторію. Цей підхід повинен був дозволити нам ефективно управляти ресурсами та максимально використовувати можливості для досягнення стратегічних цілей. А саме - збільшення кількості конверсій та нарощування показника ROAS.
03. Стратегія
В рамках поставленого завдання ми запланували:
- виявити точки зростання проєкту;
- розробити стратегію масштабування, обрати методи та інструменти для досягнення цих цілей;
- впровадити заплановані дії;
- проаналізувати отримані результати та на їх основі внести коригування.
04. Реалізація
Перш за все, ми детально категоризували семантичне ядро задля того щоб мати змогу максимально точково коригувати ставки та націлювання за демографічними показниками.
Під час аналізу даних за місцеположенням було виявлено тенденцію: місто Київ займає значну частку в загальному обсязі трафіку та витрат на рекламу (приблизно 20%). Однак цей регіон продемонстрував нестабільні результати.
Враховуючи потужний потенціал міста Києва як центру цільової аудиторії з урахуванням його географічного розташування, було вирішено виділити цей регіон в окрему рекламну кампанію. Ми очікували, що це дозволить оптимізувати рекламні зусилля, зосереджуючись на специфічних характеристиках та потребах аудиторії міста. Такий підхід має потенціал до збільшення ефективності кампанії, покращення взаємодії з клієнтами в цьому регіоні і забезпеченні більш стабільних та прогнозованих результатів у майбутньому.
Під час аналізу даних за пристроями було виявлено, що комп'ютери мають кращий показник ефективності, але основна частина рекламного бюджету спрямована на мобільні пристрої.
Враховуючи дану інформацію, було прийнято рішення розділити рекламні кампанії залежно від типу пристрою. Такий підхід дозволить максимізувати результативність кампаній, зосереджуючись на перевагах кожного типу пристрою та оптимізуючи розподіл рекламного бюджету для досягнення найкращих показників ефективності і віддачі від інвестицій.
Зміни вносились поступово, що дало можливість проводити детальний аналіз їхнього впливу на результат, оцінювати ефективність та вчасно коригувати стратегію на основі отриманих даних і висновків. Таким чином максимально зменшуються ризики негативного впливу змін на результативність проєкту і забезпечуються більш стабільні та передбачувані результати в майбутньому.
Більше статей на тему теорії і практики перформанс маркетингу можна знайти у нашому блозі.
05. Результати
Ділення рекламних кампаній за регіонами виявилося ефективним кроком. Аналіз отриманих результатів підтвердив, що місто Київ дійсно має великий потенціал у залученні цільової аудиторії та генерації конверсій. Наявність стабільного обсягу трафіку та високого рівня витрат на рекламу свідчать про успішність такого підходу.
На наступному етапі, який передбачав ділення поточних кампаній за типом пристрою, були отримані неоднозначні результати. Так, по категорійній кампанії з таргетингом на Україну спостерігався позитивний результат для комп'ютерів. Але для мобільних пристроїв отримали середньостатистичний результат (в порівнянні з попередніми періодами).
В той же час, результати категорійних кампаній за окремими пристроями з таргетингом на Київ показали значне зниження ефективності у порівнянні зі спільною кампанією. Це свідчить про необхідність перегляду стратегії з метою підвищення показників ефективності та досягнення бажаних результатів у рекламній діяльності в цьому регіоні.
Після того, як було відновлено комбінацію всіх типів пристроїв в рамках однієї рекламної кампанії, загальна кампанія показала результати, які можна порівняти з показниками попереднього періоду. Такий підхід сприяв покращенню ефективності рекламної кампанії та забезпечив стабільність результатів, які відповідають попереднім досягненням.
Працюємо з Procamp вже більше 4-х років. За період співпраці вдалося досягти визначних результатів майже по усіх проектах. Хоч ніша досить складна і конкурентна, Procamp завжди знаходили точки росту трафіку та ROI.
— Тарас Стадницький, Head of Media buying SalesDoubler
06. Висновки
Таким чином, ми підтвердили, що регіональний таргетинг може бути ефективним і має великий потенціал для привертання цільової аудиторії та збільшення конверсій. Незважаючи на автоматизовані стратегії, потрібно розуміти, що вони не можуть замінити повноцінного аналізу та контролю з боку людини. Хоча вони можуть спрощувати процеси та автоматизувати рутинні завдання, вони не мають інтуїції та творчого мислення, які є важливими в управлінні рекламними кампаніями. У кінцевому підсумку, робота з автоматизованими стратегіями повинна бути симбіозом інноваційних технологій та аналітичних здібностей людей. Такий підхід дозволяє досягати оптимальних результатів у рекламній діяльності та ефективно управляти ресурсами та стратегіями.
На основі дослідження результатів розділення кампаній за типом пристрою ми зрозуміли, що не завжди варто дробити кампанії, особливо при обмеженому бюджеті та невеликій кількості конверсій. В таких умовах важливо зосередитися на стратегіях, які дозволять максимізувати результати за мінімальний обсяг витрат.
Проєкт також підкреслив важливість гнучкості та адаптивності у роботі з рекламними кампаніями. На основі отриманих результатів ми бачили необхідність швидкого реагування на зміни і своєчасного коригування стратегій для досягнення кращих показників ефективності.
В цілому, процес масштабування цього проєкту був важливим у формуванні кращого розуміння та оптимізації роботи з рекламними кампаніями для досягнення успішних результатів.
Ви можете поділитися статтею у соц. мережах
Будемо вдосконалювати наш контент. Гарного дня :)