Performance маркетинг
46

Що таке просування мобільних додатків і як воно працює: стратегія для успіху

13.06.2024
Анна Моісеєва
photo

Від розваг до освіти, від торгівлі до здоров'я, мобільні додатки проникають у всі сфери діяльності, надаючи зручність та інновації. Однак, розробка — це лише половина справи. Інша частина полягає у забезпеченні того, щоб додаток був помітним і привертав увагу потенційних користувачів. 

У цьому контексті важливо використовувати різні стратегії та техніки просування мобільних додатків, які дозволяють збільшити видимість і кількість користувачів.

 • Оптимізація в магазинах додатків, або ASO (App Store Optimization), є одним з основних методів просування мобільних додатків — це робота над назвою, описом, підбір ключових слів, іконок, скріншотів та відео. Метою є покращення позицій в пошукових результатах App Store та Google Play.

 • Соціальні мережі стали потужним інструментом для просування мобільних додатків. Використання Facebook, Instagram, Twitter, та TikTok, дозволяє створювати інтерактивні та залучаючі кампанії, які спрямовані на цільову аудиторію.

 • Платні рекламні кампанії також є ефективним способом швидко збільшити видимість додатку. Рекламні мережі, такі як Google Ads, Facebook Ads, та реклами в магазинах додатків, дозволяють налаштовувати таргетинг на певні демографічні групи, інтереси та поведінку користувачів.

 • Вірусний маркетинг передбачає створення контенту, який користувачі бажають ділитися зі своїми друзями та знайомими. Це можуть бути відео, інтерактивні конкурси, спеціальні пропозиції або унікальні функції додатку.

Ефективність стратегій просування мобільних додатків вимірюється за допомогою ключових показників ефективності KPI — кількість завантажень, активність користувачів та відсоток утримання користувачів. 

Цифрове просування має ряд переваг порівняно з традиційними методами. По-перше, воно дозволяє досягати глобальної аудиторії з мінімальними витратами. По-друге, цифрові кампанії можна точно налаштовувати та коригувати в режимі реального часу, що забезпечує високу ефективність та адаптивність. По-третє, цифрові методи просування дозволяють точно вимірювати результати, що допомагає оптимізувати стратегії та досягати кращих результатів.

01. Етапи розробки стратегії просування

Наявність добре продуманої та ефективної стратегії просування є вирішальним фактором для успіху. Вона допомагає бізнесу досягати своїх маркетингових та комерційних цілей, забезпечуючи стабільний ріст та високу віддачу від інвестицій (ROI).

Першим етапом у розробці стратегії просування мобільного додатку є аналіз поточного стану, який містить наступні дії:

 • Визначення методів просування та їх ефективності.
 • Оцінка таких показників, як кількість завантажень, активність користувачів, відсоток утримання та витрати на залучення одного користувача.
 • Визначення, які канали приносять найбільший результат та які потребують оптимізації.

Після аналізу поточного стану необхідно встановити чіткі цілі:

 • Визначення основних бізнес-цілей додатку.
 • Установлення KPI для маркетингових кампаній.
 • Інтеграція маркетингових зусиль з загальними цілями компані.

Наступним кроком є розробка конкретної стратегії просування:

 • Визначення основних сегментів користувачів, на яких буде орієнтована кампанія.
 • Формулювання основних повідомлень, які будуть використовуватись у кампаніях.
 • Визначення, які канали будуть найбільш ефективними для досягнення цільової аудиторії.

Після розробки стратегії необхідно спланувати її виконання:

 • Визначення конкретних активностей, які будуть виконуватись у рамках кампанії.
 • Встановлення бюджетів для кожного каналу та виду маркетингових активностей.
 • Визначення оптимальних термінів для запуску маркетингових активностей.

На цьому етапі здійснюється безпосереднє виконання кампанії та її оптимізація:

 • Відстеження ефективності кампаній за допомогою KPI.
 • Коригування кампаній на основі отриманих даних.
 • Застосування A/B тестування та інших експериментальних методів для визначення найбільш ефективних.

Після завершення кампанії необхідно провести аналіз її результатів:

 • Оцінка досягнутих результатів за допомогою KPI.
 • Визначення, наскільки стратегія сприяла досягненню бізнес-цілей.
 • Документування результатів та надання рекомендацій для покращення майбутніх кампаній.

На основі отриманих даних необхідно провести коригування стратегії:

 • Визначення слабких місць та їх усунення.
 • Адаптація стратегії до нових умов.
 • Створення плану для подальшого розвитку та масштабування успішних практик.

Добре спланований процес розробки стратегії просування мобільних додатків є ключем до стабільного зростання та покращення віддачі від інвестицій у маркетинг. Використовуючи структурований підхід, компанії можуть ефективно досягати своїх бізнес-цілей та забезпечувати тривале залучення користувачів.

Запрошуємо вас зв'язатися з нашою командою для розробки або оптимізації стратегії просування вашого мобільного додатку. Разом ми допоможемо вам досягти нових вершин успіху!

02. Канали просування

Успіх мобільного додатку значною мірою залежить від правильного вибору каналів для його просування, основними з яких є ASO (оптимізація в магазинах додатків), SMM (соціальні медіа), рекламні кампанії у мобільних додатках, відеореклама та емейл-маркетинг.

Оптимізація в магазинах додатків (ASO):

 • Підвищення видимості шляхом правильного підбору ключових слів допоможе потенційним користувачам легше знайти ваш додаток.
 • Залучення користувачів за допомогою привабливих іконок, скріншотів та відео-прев'ю..
 • Поліпшення позицій додатку завдяки активному управлінню відгуками користувачів — відповіді та робота над покращенням функціоналу на основі зворотного зв'язку.

SMM дозволяє залучати широку аудиторію та створювати спільноту навколо додатку:

 • Використання платформ Instagram і Facebook, ефективне для молодіжної аудиторії. Розміщення яскравого та захоплюючого контенту сприяє залученню та взаємодії з користувачами.
 • Важливо створювати контент, який буде залучати користувачів до взаємодії з додатком. Це можуть бути пости, історії, відео та конкурси.
 • Використання авторитету інфлюенсерів для підвищення довіри. Рекомендації від відомих блогерів можуть значно підвищити рівень завантажень і активності.

Рекламні кампанії допомагають досягти конкретної аудиторії, яка найбільше зацікавлена у вашому додатку:

 • Точне налаштування реклами дозволяє досягти користувачів, які найбільш зацікавлені у вашому додатку. Це знижує витрати на рекламу та підвищує ефективність.
 • Використання форматів реклами, що не переривають користувача, таких як нативна реклама або відео-реклама в додатках.
 • Відстеження ефективності рекламних кампаній за допомогою аналітичних інструментів. Це допоможе оптимізувати кампанії для досягнення кращих результатів.

Відеореклама є потужним інструментом для підвищення залученості користувачів.

 • Відео, що розповідають історію вашого додатка, можуть значно підвищити інтерес користувачів. Вони повинні бути короткими, захоплюючими і зрозумілими.
 • Розміщення відео-реклами на YouTube дозволяє охопити мільйони потенційних користувачів.
 • Аналіз переглядів, взаємодії та конверсій дозволяє оцінити ефективність відеореклами і робити відповідні корективи.

Емейл-маркетинг допомагає підтримувати зв'язок з користувачами та залучати їх до активного використання додатку:

 • Персоналізовані пропозиції сприяють збереженню інтересу користувачів та підвищенню їх активності. Такі листи мають вищу відкритість та клікабельність.
 • Інформування користувачів про нові функції та оновлення додатку допомагає підтримувати їх увагу. Регулярні розсилки з новинами та оновленнями сприяють залученню користувачів.
 • Вимірювання ефективності емейл-кампаній за допомогою метрик відкриття листів та переходів за посиланнями дозволяє оцінити результативність кампаній і вдосконалювати їх.

Якщо ви хочете підвищити продуктивність вашого бізнесу за допомогою ефективного просування мобільних додатків, зв'яжіться з нами для замовлення аудиту або консультації. Ми допоможемо вам вибрати найкращі канали для досягнення ваших цілей та забезпечимо успіх додатку.

Дізнайтеся, як ефективно просувати ваш мобільний додаток і досягти успіху!
Замовити послугу

03. Блок питання-відповідь

Що таке ASO і чому воно важливе для мобільних додатків?

ASO (App Store Optimization) — це процес покращення видимості мобільного додатка в магазинах додатків. Оптимізація включає в себе підбір ключових слів, створення привабливих іконок та скріншотів, а також управління відгуками користувачів. Важливість ASO полягає в тому, що підвищення рейтингу додатку сприяє збільшенню кількості завантажень і залученню нових користувачів.

Як соціальні медіа можуть сприяти просуванню мобільних додатків?

Соціальні медіа надають можливість активно залучати аудиторію через інтерактивний контент, рекламні кампанії та співпрацю з інфлюенсерами. Використання платформ, таких як Instagram та Facebook, допомагає підвищити обізнаність про додаток і стимулювати його завантаження. Крім того, соціальні медіа дозволяють створювати креативний контент, що залучає користувачів до взаємодії з брендом.

Як вимірювати ефективність рекламних кампаній у мобільних додатках?

Ефективність рекламних кампаній у мобільних додатках можна оцінювати за допомогою таких показників, як CTR (Click-Through Rate), конверсії, CPA (Cost Per Acquisition) та інших аналітичних даних. Відстеження цих метрик допомагає визначити, наскільки успішно рекламні кампанії залучають нових користувачів і стимулюють завантаження додатку, а також оцінити їхню рентабельність.

Які переваги відеореклами для мобільних додатків?

Відеореклама надає можливість показати функціональні можливості додатку в динаміці, що створює емоційний зв'язок з глядачем. Це дозволяє краще розуміти, як працює додаток, і стимулює завантаження. Використання відеоплатформ, таких як YouTube, допомагає охопити ширшу аудиторію та підвищити зацікавленість користувачів. Відео також сприяють підвищенню рівня взаємодії та конверсій.

Обговорити, що важливіше - інстали, чи пуші в додатку? photo Легко!

Забронювати зустріч

Схожі статті

До блогу
photo

Основи Performance-маркетингу для бізнесу

Основи performance-маркетингу для бізнесу: метрики та стратегії

photo

Глибинне занурення у SEO: Ефективні стратегії для зростання бізнесу

Ефективні SEO-стратегії: глибокий аналіз для бізнес-зростання

photo

Особливості інтернет-маркетингу: новий вимір проти традиційних методів

Інтернет-маркетинг vs. Традиційні методи: Порівняння та Потенціал