Performance маркетинг
157

Що таке email маркетинг і як він сприяє зростанню бізнесу

13.06.2024
Анна Загоруйко
photo

Email-маркетинг є одним з ефективних інструментів сучасного маркетингу, орієнтований на досягнення конкретних маркетингових цілей через електронну пошту. Цей напрямок дозволяє компаніям будувати зв'язок зі своєю аудиторією, надсилаючи персоналізовані повідомлення та пропозиції.

Розробка і запуск email-кампаній є складним процесом, що вимагає детального планування і аналізу. Ключовими етапами роботи з email-маркетингом є: 

 • створення відмінного контенту;
 • вибір правильного часу та частоти розсилок;
 • використання персоналізації для кращого залучення аудиторії.

Однією з важливих переваг email-маркетингу є його вимірюваність та ефективність. За допомогою ключових показників ефективності (KPI), таких як відкриття емейлів, клік-скрізьність (CTR), конверсія та залученість, маркетологи можуть оцінювати результати кампаній та вчасно коригувати стратегії.

Порівняно з традиційними методами маркетингу, email-маркетинг має ряд переваг. По-перше, він дозволяє налаштувати особистий зв'язок з клієнтами, що підвищує ефективність комунікації та конверсії. По-друге, автоматизовані процеси надсилання і аналізу результатів сприяють ефективному використанню ресурсів компанії. І, нарешті, високий ROI (return on investment) робить email-маркетинг одним із найбільш прибуткових напрямків в маркетинговій стратегії бізнесу.

Розробка чіткої та ефективної стратегії таргетованої реклами стає ключовим елементом для досягнення маркетингових та комерційних цілей сучасного бізнесу. Правильно налаштовані рекламні кампанії не лише підвищують впізнаваність бренду, але й залучають більше потенційних клієнтів.

Можна виділити наступні етапи:

 1. Першим кроком є оцінка поточного стану маркетингових зусиль, аналіз ключових показників ефективності та аудит використовуваних рекламних каналів.
 2. Далі слід визначити основні бізнес-цілі, установити специфічні маркетингові KPI та зв'язати маркетингові зусилля з загальними цілями компанії.
 3. Ця частина включає вибір цільових аудиторій, визначення ключових повідомлень і вибір каналів просування.
 4. Розробка медіаплану, виділення бюджетів по каналах та активностях, планування таймінгів кампаній.
 5. Моніторинг показників у реальному часі, оптимізація кампаній для підвищення ефективності, проведення A/B тестувань та експериментів.
 6. Збір та аналіз даних, оцінка ефективності стратегії, підготовка звітів та рекомендацій.
 7. Аналіз результатів та коригування стратегії відповідно до змін на ринку.

Розробка стратегії таргетованої реклами є ключовим етапом для стійкого зростання та покращення рентабельності інвестицій у маркетинг.

Запрошуємо вас зв'язатися з командою для розробки або оптимізації стратегії таргетованої реклами. З нами ви отримаєте можливість максимально використовувати потенціал свого бізнесу.

01. Відмінні риси email маркетингу

Можна виділити декілька рис, притаманних email маркетингу:

 • Персоналізація в email-маркетингу – ключовий фактор успіху. Цей підхід дозволяє створювати повідомлення, які точно відповідають потребам та інтересам кожного клієнта, збільшуючи ймовірність їх відкриття та взаємодії.
 • Автоматизація в email-маркетингу є необхідною для ефективного масштабування кампаній. Вона дозволяє автоматизувати процеси взаємодії з клієнтами, зосереджуючи увагу на стратегії та аналізі результатів.
 • Email-маркетинг легко масштабується, дозволяючи надсилати повідомлення великим обсягом з мінімальними витратами. Ця можливість є ключовою для успішного розширення бізнесу та залучення нових клієнтів.
 • Email-маркетинг дозволяє вимірювати успішність кампаній за конкретними метриками, що робить його ефективним та економічно вигідним. Оплата за результати стимулює компанії до вдосконалення стратегій та забезпечення високого ROI.

Читайте більше про те, як використовувати інноваційні підходи просування бізнесу в нашій статті “Основи Performance-маркетингу для бізнесу”.

02. Етапи розробки стратегії email маркетингу в Procamp

Email-маркетинг став ключовим інструментом в сучасному бізнесі, що дозволяє досягати визначених маркетингових та комерційних цілей. Він забезпечує залучення клієнтів, підвищення їх залученості та рентабельність інвестицій. Розглянемо етапи розробки стратегії email маркетингу в Procamp.

 • Звіт про аналіз поточного стану маркетингу через email починається з детального огляду маркетингових зусиль. Оцінюються ключові показники ефективності (KPI) та повернення інвестицій (ROI) для кожної email-кампанії. Також проводиться аудит існуючих кампаній з метою виявлення сильних та слабких сторін, а також можливостей для поліпшення.
 • Після аналізу поточного стану визначаються основні бізнес-цілі, які повинні підтримувати маркетингові зусилля через email. Специфічні маркетингові KPI формулюються таким чином, щоб відображати ці бізнес-цілі. Далі встановлюються зв'язки між стратегією email-маркетингу та загальними стратегічними цілями компанії.
 • Після встановлення цілей розробляється стратегія маркетингу через email. На цьому етапі важливо вибрати цільові аудиторії на основі даних про споживачів та розробити ключові повідомлення для кожного сегменту аудиторії. Також обираються оптимальні канали просування, включаючи типи email-розсилок, що найкраще відповідають цілям кампанії та потребам аудиторії.
 • Далі переходимо до детального планування та бюджетування. Розробляється медіаплан, в якому виділяються бюджети для кожного етапу кампаній, включаючи різні види активностей, такі як створення контенту, виправляння розсилок, тестування та оптимізація. Також визначаються таймінги для запуску кампаній, з урахуванням оптимальних часів та сезонності аудиторії.
 • Розпочинається фаза запуску та оптимізації кампаній. Проводиться моніторинг показників у реальному часі для вимірювання ефективності. На основі отриманих даних вносяться зміни та оптимізації до кампаній, використовуючи методи A/B тестування для визначення найбільш ефективних підходів та стратегій.
 • Проводиться глибокий аналіз результатів та ефективності стратегії в цілому. Збираються та аналізуються дані про кількість відкритих листів, конверсію, відписки та інші метрики. На основі цих даних формулюються звіти та рекомендації для подальшого покращення стратегії.

Важливо враховувати, що стратегія не є статичною, і після аналізу результатів проводяться необхідні коригування. Приймаються рішення про зміни в стратегії, оновлення контенту та просування, з урахуванням змін на ринку та відгуків споживачів. Плануються довгострокові зусилля та масштабування успішних практик для досягнення більшої ефективності та результативності в майбутньому.

Звертайтеся до нас для створення або удосконалення вашої стратегії email маркетингу. Наша команда Procamp готова надати вам високоякісні послуги з аналізу, планування та оптимізації кампаній, щоб забезпечити максимальну ефективність та рентабельність вашого бізнесу через потужний інструмент електронної пошти.

Хотіли б створити влучний маркетинг для своєї компанії? Пропонуємо обговорити ваш потенціал.
Забронювати зустріч

03. Канали просування в email маркетингу

Правильний вибір каналів просування в email маркетингу стає важливим аспектом успішної стратегії. Кожен має свої особливості та може зробити вагомий внесок у залучення аудиторії та підвищення ефективності кампаній. Розгляньмо основні канали просування в email маркетингу і їх важливість для досягнення успіху.

Поштові розсилки

Поштові розсилки є основним і найбільш традиційним каналом в email маркетингу. Це надсилання інформаційних листів, розсилок новин, акційних пропозицій тощо. Важливо правильно планувати і структурувати поштові розсилки, звертаючи увагу на заголовки, вміст, час надходження і дизайн. Такий підхід дозволяє підвищити відкриття листів і конверсію.

Інтеграція з соціальними медіа

Інтеграція email маркетингу з соціальними медіа дозволяє розширити аудиторію і підвищити взаємодію з клієнтами. Тут використовуються такі інструменти: 

 • посилання на соціальні мережі в email листах; 
 • можливість підписки на розсилки через соціальні медіа;
 •  рекламні кампанії на платформах, де присутня ваша цільова аудиторія. 

Такий підхід допомагає створити цільовість та підвищити відкриття листів.

Автоматизація через CRM-системи

Використання CRM-систем для автоматизації email маркетингу дозволяє персоналізувати комунікацію з клієнтами, створювати сегментовані списки розсилок, відстежувати поведінку клієнтів та надсилати автоматичні листи на основі певних подій чи дій користувачів. Це дозволяє збільшити залученість та ефективність кампаній.

Використання аналітичних інструментів

Аналітичні інструменти, такі як відстеження відкриття листів, клік-скрізьність, конверсія та інші метрики, є невіддільною частиною ефективного email маркетингу. Вони дозволяють аналізувати результати кампаній, виявляти успішні підходи та оптимізувати стратегії для досягнення кращих показників ефективності.

Відірвемо ваш бізнес від гравітації photo неефективного маркетингу

Забронювати зустріч

04. Завершення стратегії просування email маркетингу в Procamp

Email маркетинг — це потужний інструмент для залучення клієнтів та підтримки взаємозв'язку з ними. Однак, не всі компанії використовують його ефективно. Розгляньмо типові помилки, які роблять підприємства у цій сфері, та рекомендації щодо їх уникнення.

 • Одні з найбільш поширених помилок — відсутність персоналізації в електронних листах. Клієнти хочуть бачити, що їхні інтереси та потреби були враховані. Використовуйте дані про покупця для створення персоналізованих пропозицій.
 • Багато компаній затоплюють своїх абонентів листами, що може призвести до втоми та втрати інтересу. Створюйте розумну стратегію розсилок, обмежуючи їх частоту та збільшуючи цінність кожного листа.
 • Значна частка аудиторії переглядає листи на мобільних пристроях. Неправильне відображення на маленьких екранах може знизити ефективність кампанії. Переконайтеся, що ваші листи адаптовані під мобільні платформи.

Email маркетинг постійно еволюціонує, реагуючи на зміни у споживчих практиках та технологіях. Оглянемо майбутні тенденції у цій сфері та їхні перспективи:

 1. За допомогою AI інструментів, компанії зможуть створювати ще більш персоналізовані листи, враховуючи не лише попередні покупки, а й особисті уподобання та поведінку користувачів.
 2. Листи, які мають інтерактивні елементи — опитування, галереї товарів або відеоролики, будуть набувати популярності та збільшувати залученість аудиторії.
 3. З підвищенням використання мобільних пристроїв, email маркетинг стане ще більш пріоритетним. Компанії повинні активно працювати над оптимізацією для мобільних платформ.

Хочете покращити ефективність своєї стратегії email маркетингу? Замовте індивідуальний аудит та отримайте консультацію з оптимізації від наших експертів. Наші рекомендації допоможуть вам досягти більшого успіху у залученні та утриманні клієнтів через email канали.

Схожі статті

До блогу
photo

Що таке просування мобільних додатків і як воно працює: стратегія для успіху

Дізнайтеся про стратегії просування мобільних додатків, включаючи ASO, соціальні мережі, платні кампанії, вірусний маркетинг та інші методи для збільшення видимості і залучення користувачів.

photo

Основи Performance-маркетингу для бізнесу

Основи performance-маркетингу для бізнесу: метрики та стратегії

photo

Глибинне занурення у SEO: Ефективні стратегії для зростання бізнесу

Ефективні SEO-стратегії: глибокий аналіз для бізнес-зростання