Performance маркетинг
220

Особливості інтернет-маркетингу: новий вимір проти традиційних методів

31.05.2024
Анна Загоруйко
photo

Сьогодні інтернет-маркетинг став невіддільною частиною стратегії просування будь-якого бізнесу. На відміну від традиційних методів - телебачення, радіо, друкована та зовнішня реклама, він надає можливість точної роботи з цільовою аудиторією та аналізу результатів у режимі реального часу. Це відкриває нові горизонти для компаній, які прагнуть максимізувати свою віддачу від маркетингових інвестицій.

01. Відмінності інтернет-маркетингу від традиційних методів

Традиційні методи маркетингу, попри те, що вони перевірені часом, мають свої обмеження. Вони часто пов'язані з високими витратами та неможливістю точного вимірювання ефективності. На відміну від них, інтернет-маркетинг надає численні інструменти для аналізу та оптимізації рекламних кампаній.

Переваги інтернет-маркетингу:

 1. Дозволяє рекламодавцям націлюватися на конкретні демографічні групи, інтереси та поведінкові характеристики.
 2. Вся діяльність в інтернеті піддається точному вимірюванню. Різноманітні метрики - CTR (click-through rate), конверсії та ROI (return on investment), дають змогу точно оцінити ефективність кампаній.
 3. Якщо порівнювати маркетинг у Мережі, наприклад, з рекламою на телебаченні, різниця в ціні буде очевидною. В інтернеті можна почати просування з бюджетом у 5-10 доларів. На ТБ з такими сумами робити просто нічого.
 4. Банери, клікабельні посилання, інтерактивні кнопки, онлайн-тести - все це і багато іншого можна використовувати в рекламній кампанії, щоб зробити її продуктивною, більш залучити аудиторію та ефективніше привернути увагу до продукту.
 5. Рекламодавець може легко налаштувати покази реклами тільки для тієї аудиторії, яка справді зацікавлена в запропонованому продукті. А отже, він платить тільки за цільові покази, сегментуючи користувачів за географічними, соціальними, демографічними та іншими параметрами.
 6. Інтернет-реклама дозволяє швидко вносити зміни в стратегію на основі отриманих даних, що неможливо в традиційних методах.

Принципи роботи Performance Max:

 • Кампанія збирає дані з різних джерел, таких як пошук Google, Discovery, YouTube, GDN (Google Display Network) і Gmail.
 • Штучний інтелект аналізує поведінку користувачів і автоматично коригує ставки та оголошення для досягнення максимальної ефективності.
 • AI прогнозує, які користувачі з найбільшою ймовірністю здійснять цільову дію (купівля, реєстрація тощо), і оптимізує кампанію для досягнення цих цілей.

Також інтернет-маркетинг пропонує різноманітні платформи для взаємодії з клієнтами, кожна з яких має свої унікальні переваги:

 • Пошук Google - тут користувачі шукають інформацію, товари та послуги. Контекстна реклама дає змогу потрапити в точку пошуку клієнта.
 • Discovery - оголошення відображаються в стрічках контенту Google допомагають привернути увагу аудиторії в моменти відкриття нового вікна.
 • YouTube - відеооголошення дають змогу створювати емоційний вплив і розповідати історію бренду.
 • GDN - рекламні банери на сайтах-партнерах Google збільшують охоплення і дають змогу націлюватися на аудиторію за інтересами.
 • Gmail - реклама в поштових скриньках користувачів допомагає досягти особистого контакту з потенційними клієнтами.

Інтернет-маркетинг, який об'єднав різні рекламні канали, надає комплексне рішення для залучення й утримання відвідувачів. Це дає змогу створити більш цілісний і послідовний клієнтський досвід, що, своєю чергою, збільшує ймовірність конверсії.

Інновації в інтернет-маркетингу відкривають нові можливості для бізнесу будь-якого розміру та сфери. Використання таких інструментів, як Performance Max, дає змогу компаніям адаптуватися до умов ринку і залишатися конкурентоспроможними.

Хочете створити влучний маркетинг для своєї компанії? Давайте обговоримо ваш потенціал.
Забронювати зустріч

02. Потенціал інтернет-маркетингу в порівнянні з традиційним

Інтернет-маркетинг використовує цифрові канали — соціальні мережі, пошукові системи, електронна пошта та мобільні додатки. Традиційний маркетинг спирається на медіа — телебачення, радіо, друковані видання та зовнішню рекламу. Це є основною відмінністю між цими видами просування. Однак існують і додаткові особливості. Зупинимось на кожній з них окремо.

Взаємодія з аудиторією: двостороннє спілкування проти одностороннього

Інтернет-маркетинг надає можливість двостороннього спілкування з аудиторією через коментарі, лайки, репости та особисті повідомлення. Це дає змогу брендам отримувати зворотний зв'язок і швидко реагувати на запити та скарги. Традиційний маркетинг частіше за все односторонній — реклама транслюється аудиторії без можливості негайної взаємодії.

Метрики та аналітика: точне вимірювання ROI проти загальних оцінок ефективності

В інтернет-маркетингу можна точно вимірювати ROI (повернення на інвестиції) та інші метрики, такі як CTR, конверсії та залученість. Традиційний маркетинг найчастіше спирається на загальні оцінки ефективності, як-от рейтинги телевізійних програм і тиражі друкованих видань, які менш точні та важче інтерпретуються.

Швидкість і гнучкість кампаній: адаптація в реальному часі проти планових кампаній

Інтернет-маркетинг дає змогу швидко вносити зміни в кампанії на основі поточних даних та аналізу. Завдяки цьому можна адаптуватись до змін на ринку та в уподобаннях аудиторії в реальному часі. Традиційні маркетингові кампанії зазвичай вимагають довгострокового планування і фіксовані на певний період, що робить їх менш гнучкими.

Читайте більше про те, як використовувати інноваційні підходи просування бізнесу в нашій статті “Основи Performance-маркетингу для бізнесу”.

03. Види та особливості інтернет-маркетингу

Інтернет-маркетинг — це комплекс інструментів, кожен з яких має свої особливості. Розглянемо кожний з них:

 • Пошукова оптимізація (SEO) спрямована на поліпшення видимості сайту в пошукових системах. Це досягається шляхом оптимізації контенту і структури сайту під певні ключові слова і фрази, що допомагає залучити органічний трафік.
 • Контекстна реклама PPC (Pay-Per-Click) дає змогу рекламодавцям платити за кожен клік за їхнім оголошенням. Вона розміщується в пошукових системах і на інших платформах, таких як Google Ads. Контекстна реклама ефективна для швидкого залучення трафіку та генерації лідів.
 • Соціальні мережі (Social Media Marketing) охоплює просування через платформи соціальних мереж, такі як Facebook, Instagram, Twitter і LinkedIn. Це дає змогу брендам взаємодіяти з аудиторією, створювати спільноти та просувати контент.
 • Контент-маркетинг фокусується на створенні та поширенні корисного і релевантного контенту для залучення й утримання аудиторії. Це можуть бути блоги, відео, подкасти, інфографіки та інші.
 • Email-маркетинг включає надсилання цільових повідомлень електронною поштою. Це один із найефективніших способів підтримання зв'язку з клієнтами, просування продуктів і послуг та підвищення лояльності аудиторії.
 • Відеомаркетинг охоплює створення і просування відеоконтенту, як-от рекламні ролики, навчальні відео та вебінари. Платформи, такі як YouTube і Vimeo, є основними каналами для відеомаркетингу.
 • Маркетинг впливу (Influencer Marketing) включає співпрацю з впливовими особами (інфлюенсерами) для просування бренду або продукту. Це дає змогу досягти цільової аудиторії через авторитетних і шанованих лідерів думок.
 • Мобільний маркетинг включає всі види маркетингової активності, орієнтовані на користувачів мобільних пристроїв. Це може бути мобільна реклама, SMS-маркетинг, додатки та адаптивні сайти.

Інтернет-маркетинг, який об'єднав різні рекламні канали, надає комплексне рішення для залучення та утримання клієнтів. Це дає змогу створити більш цілісний і послідовний клієнтський досвід, що, своєю чергою, збільшує ймовірність конверсії.

Бажаєте створити або вдосконалити свою стратегію інтернет-маркетингу? Звертайтеся до Procamp! Тут вам допоможуть розробити потужний план, орієнтований на вашу цільову аудиторію та бізнес-цілі. Фахівці забезпечать ефективне налаштування рекламних кампаній, підвищать видимість сайту в пошукових системах і збільшать потік клієнтів. Розпочніть свій шлях до успіху разом із Procamp вже сьогодні!

04. Блок питань та відповідей:

Які перші кроки для започаткування інтернет-маркетингу?

Дослідіть ринок і визначте цільову аудиторію, зрозумівши їх потреби. Розробіть стратегію контенту та рекламні кампанії, використовуючи необхідні для цього інструменти.

Чи є інтернет-маркетинг ефективнішим за традиційний маркетинг?

Це залежить від специфіки бізнесу та ринку. Інтернет-маркетинг часто ефективніший за традиційний, оскільки дозволяє точніше таргетувати аудиторію та має вищу вимірювальну точність. Він зазвичай менш витратний і дає можливість досягти більшої аудиторії. Проте існують і виклики, такі як зростання конкуренції та постійні зміни в алгоритмах платформ.

Які найбільші виклики у сфері інтернет-маркетингу?

Одним із викликів є висока конкуренція в онлайн-середовищі, що вимагає творчих підходів для виділення серед конкурентів. Зміни в алгоритмах пошукових систем і соціальних мереж можуть вплинути на трафік та ефективність кампаній. Також важливо враховувати питання безпеки даних і забезпечення конфіденційності користувачів.

Як можна виміряти ROI інтернет-маркетингової кампанії?

Використовуйте інструменти, такі як Google Analytics, для відстеження конверсій та інших метрик, що допомагають оцінити ефективність кампанії.

Відірвемо ваш бізнес від гравітації photo неефективного маркетингу

Забронювати зустріч

Схожі статті

До блогу
photo

Що таке просування мобільних додатків і як воно працює: стратегія для успіху

Від розваг до освіти, від торгівлі до здоров’я, мобільні додатки проникають у всі сфери діяльності, надаючи зручність та інновації. Однак, розробка — це лише половина справи. Інша частина полягає у забезпеченні того, щоб додаток був помітним і привертав увагу потенційних користувачів.  У цьому контексті важливо використовувати різні стратегії та техніки просування мобільних додатків, які дозволяють […]

photo

Основи Performance-маркетингу для бізнесу

У світі бізнесу, де конкуренція стає дедалі гострішою, важливо не тільки привертати увагу своєї аудиторії, а й забезпечувати конкретні результати від маркетингових зусиль. І тут на допомогу приходить Performance-маркетинг. 01. Як працює Performance marketing Performance marketing є одним з найбільш ефективних напрямків у сучасному маркетингу. Він відрізняється від традиційних методів тим, що орієнтований на досягнення […]

photo

Глибинне занурення у SEO: Ефективні стратегії для зростання бізнесу

SEO, або Search Engine Optimization — інструмент для просування сайтів у пошукових системах. Ефективне використання SEO дає змогу збільшити видимість сторінки, залучити цільовий трафік і підвищити конверсію.  Першим кроком під час запуску SEO-кампанії є аналіз ключових запитів. Це дає змогу визначити, які слова та фрази є важливими для вашого бізнесу і які можуть залучити більше […]