У цій статті ми розглянемо покрокове керівництво зі створення кампанії Demand Gen — від вибору цільової аудиторії та налаштування оголошень до аналізу результатів. Дізнайтеся, як правильно побудувати стратегію, щоб ефективно залучати нових клієнтів і збільшувати попит на ваш продукт.
01. Огляд проєкту
Клієнт звернувся до нас у липні 2023 р. Результативність рекламної кампанії була занадто низькою. Основним показником, на який орієнтувався клієнт - була доля рекламних витрат. На момент звернення доля рекламних витрат складала 9%, тож нашим завданням стало зниження показника до 7% або нижче. Ми ретельно проаналізували кабінет і поточну ситуацію та прийняли виклик.
В класичному варіанті, доля рекламних витрат (або “share of advertising spend”) – це ключовий показник, який вказує на частку рекламного бюджету, яка витрачається на певний рекламний канал або кампанію відносно загального рекламного бюджету компанії.
Для його обчислення необхідно розділити витрати конкретного каналу на загальний рекламний бюджет та помножити результат на 100.
Наприклад, якщо бюджет реклами Google Ads складає $3,000 з загального бюджету в розмірі $15,000, то доля рекламних витрат Google Ads складе (3,000 / 15,000) * 100 = 20%. Цей показник дозволяє керівництву компанії аналізувати ефективність та пріоритетність різних рекламних каналів та стратегій.
У нашому випадку, доля рекламних витрат (далі ДРВ) є дещо видозміненим показником згідно з узгодженням із замовником. Ми домовилися, що вважатимемо за ДРВ відсоток участі всіх рекламних інструментів, які ми контролюємо у проєкті, у порівнянні з доходами від онлайн-комерції бізнесу.
Для його обчислення необхідно розділити витрати на рекламний канал на загальний дохід від електронної комерції та помножити результат на 100.
Наприклад, якщо бюджет на рекламу Google Ads складає $7,000, а дохід становить $100,000, то доля рекламних витрат на Google Ads складе (7,000 / 100,000) * 100 = 7%.
02. Визначення викликів
Покращення результату в рамках незмінного бюджету.
Оптимізація ДРВ з 9% до мінімум 7%.
03. Стратегія
Стратегія оптимізації полягала в декількох ключових пунктах:
- Встановлення ефективної структури та розбудова рекламного акаунту і рекламних кампаній.
- Виправлення фіду товарів.
- Використання оптимальних стратегій призначення ставок.
04. Реалізація
Насамперед, ми змінили формат побудови всього акаунту Google Ads, додали нові кампанії типу Performance Max з правильним розподiлом товарiв. Сформували чітку та прозору структуру, щоб повністю її контролювати, та виключили пересiчення активних кампанiй.
Після цього ми почали опрацьовувати фід даних. Ми проаналізували які товари працюють ефективно, а які не приносять очікуваного результату. З урахуванням отриманих даних аналізу ми змінили принцип побудови фіду. На базі вже оновленого файлу фіду та історичної результативності товарів ми створили нові оголошення.
Після опрацювання категорій та груп товарiв, ми приступили до аналiзу кожної кампанiї в розрізі показників її ефективності, для виявлення найбільш оптимальної стратегії призначення ставок. Для кожної рекламної кампанії було призначено найбільш доцільну стратегiю.
05. Результати
За перший місяць роботи ми отримали наступні результати.
Впровадження стратегії в повному обсязі дозволило значно покращити показники кампанiй, а саме:
- Зниження вартості рекламних кампанiй на 8%;
- Приріст конверсiй на 32%;
- Зниження вартості конверсiй на 24%;
- Збiльшення цiнності конверсiй на 22%.
Можемо констатувати - стратегія спрацювала. Ми отримали коректну, а головне - максимально прозору структуру кабінету, яка дає можливість повноцінно управляти кампанiями та їх результативнiстю. Також з нуля сформували як розподілення товарів, так і їх просування, окремо підібрали оптимальні стратегії ставок для кожної кампанiї для досягнення максимального результату.
За перший мiсяць спiвпрацi нам вдалося знизити ДРВ з 9% до 5% - тобто на 168%. Результати “до” та результати “пiсля” нижче.
Ми впорались з прийнятим викликом та досягли поставлених цілей стратегії.
06. Висновки / Навчання
Кампанії, що працювали - показували непоганий результат, але мали помилки, які були перешкодою для розвитку проєкту та нарощування результатів Завдяки глибокому аналiзу всiх iнструментiв, наша команда виявила слабкi та сильнi сторони з якими нам потрібно було працювати. В першу чергу, слабкi сторони полягали в некоректнiй структурi рекламного кабiнету. Шопiнг кампанії працювали не використовуючи всього потенціалу, рекламувались товари, що мали низьку кінцеву ефективнiсть. Iншi кампанії були обмежені стратегією призначення ставок або технiчним налаштуванням.
Пiсля змiни структури рекламного кабiнету, переналаштування кампаній та виконання плану оптимізаційних робіт ми отримали позитивний результат вже в перший місяць роботи.
Більше статей на тему теорії і практики перформанс маркетингу можна знайти у нашому блозі.
Ви можете поділитися статтею у соц. мережах
Будемо вдосконалювати наш контент. Гарного дня :)