Performance маркетинг
37

Чим SMM-просування відрізняється від традиційних методів

09.06.2024
Анна Загоруйко
photo

Social Media Marketing (SMM), або маркетинг у соціальних мережах, - це процес використання платформ соціальних медіа для просування продуктів, послуг або бренду. SMM включає створення та поширення контенту, взаємодію з аудиторією, аналітику та управління рекламними кампаніями з метою досягнення маркетингових та бізнес-цілей.

01. Особливості SMM-просування порівняно з класичним маркетингом

Однією з головних відмінностей SMM-просування від традиційних методів маркетингу є висока інтерактивність соціальних медіа. У той час як класичні методи, друковані видання, телевізійна реклама чи білборди, дозволяють комунікацію в одному напрямку (від бренду до споживача), соціальні медіа забезпечують двосторонній зв'язок. Користувачі можуть безпосередньо взаємодіяти з брендами через коментарі, лайки, репости та приватні повідомлення. Це дає можливість отримувати миттєвий зворотний зв'язок та дозволяє компаніям оперативно реагувати на потреби та запити своєї аудиторії, підвищуючи її залученість та лояльність.

У сучасних соціальних мережах візуальний контент набуває надзвичайного значення. Платформи, Instagram, TikTok і Pinterest, побудовані на основі зображень та відео, що привертають увагу користувачів. Візуальні елементи дозволяють брендам ефективніше передавати свої повідомлення, емоції та стиль, чого важко досягти за допомогою тексту або аудіо в традиційних маркетингових каналах. Крім того, візуальний контент має потенціал стати вірусним, швидко поширюючись через репости та поширення в соцмережах.

SMM-просування відкриває величезні можливості для точного таргетингу. Соціальні мережі збирають наступні дані:

 • поведінка;

 • інтереси;

 • демографічні характеристики користувачів.

Це дозволяє брендам створювати детальні профілі своєї аудиторії та налаштовувати рекламні кампанії на конкретні групи. Такий рівень персоналізації практично неможливий у традиційних методах маркетингу, де таргетинг обмежений лише загальними характеристиками.

Завдяки інтерактивності та можливостям таргетингу SMM-просування значно впливає на залученість та лояльність аудиторії. Взаємодія з брендом у соцмережах, особливо коли компанія відповідає на коментарі, проводить конкурси та акції, створює почуття причетності та залученості. Це сприяє формуванню лояльної аудиторії, яка готова не тільки купувати продукцію або послуги бренду, але й рекомендувати його своїм знайомим.

Також однією з ключових переваг SMM-просування є можливість використовувати метрики залученості (engagement rate) та вірусності контенту. Кількість лайків, коментарів, репостів та переглядів, дозволяють оцінювати, наскільки активно аудиторія взаємодіє з контентом бренду. Вірусність контенту показує, як швидко та широко поширюються пости у соцмережах. Ці показники надають цінну інформацію про ефективність контенту та кампаній, дозволяючи брендам оперативно коригувати свою стратегію.

На відміну від традиційних методів маркетингу, де основні метрики включають ROI (повернення на інвестиції) та CPM (вартість за тисячу показів), SMM-просування дає змогу більш детально аналізувати взаємодію аудиторії з брендом. та створювати контент, який не тільки привертає увагу, але й сприяє глибшому залученню та формуванню довготривалих відносин зі споживачами.

02. Особливості SMM-просування в контексті сучасних маркетингових підходів

У сучасному цифровому середовищі, де конкуренція за увагу споживачів постійно зростає, SMM стає незамінним інструментом для досягнення маркетингових цілей. Цей варіант просування відрізняється від традиційних методів маркетингу своєю інтерактивністю, динамічністю та можливістю глибокого аналізу поведінки аудиторії. 

Соціальні медіа надають унікальну можливість для прямого спілкування з аудиторією. Це дозволяє компаніям оперативно реагувати на запити клієнтів, отримувати зворотний зв'язок і будувати міцні стосунки. Інтерактивність SMM включає: 

 • коментарі;

 • лайки;

 • репости;

 • особисті повідомлення.

Таким чином компанія може постійно взаємодіяти зі споживачем.

Огляд основних метрик ефективності SMM

Одним із ключових аспектів SMM є можливість вимірювання ефективності за допомогою специфічних метрик: 

 1. engagement rate (рівень залученості); 
 2. reach (охоплення); 
 3. impressions (кількість показів); 
 4. вірусність контенту. 

Ці метрики дозволяють оцінювати не тільки кількість переглядів контенту, але й рівень взаємодії аудиторії з ним.


Традиційні KP — ROI (рентабельність інвестицій) і CPL (вартість за лід), залишаються важливими, але SMM додає новий вимір ефективності. Наприклад, високий рівень залученості (engagement rate) може свідчити про сильну лояльність аудиторії, навіть якщо прямий ROI не є відразу очевидним. Вірусність контенту дозволяє значно розширити охоплення без додаткових витрат, що робить його важливим показником для довгострокових стратегій.

Вибір соціальних мереж відповідно до цілей бренду

Вибір платформи для SMM-просування повинен відповідати цілям бренду та характеристикам цільової аудиторії. Наприклад, Instagram підходить для візуально орієнтованих брендів, тоді як LinkedIn є ефективним для B2B-компаній.

Контент-стратегія має враховувати особливості кожної соціальної мережі. Для Facebook ефективними є текстові пости з фотографіями та відео, тоді як для TikTok найкраще підходять короткі відеоролики з музикою та ефектами. Важливо створювати контент, який резонує з аудиторією на кожній платформі.

Важливо чітко визначити ключові повідомлення, які бренд хоче донести до своєї аудиторії, та використовувати релевантні хештеги для підвищення охоплення. Хештеги допомагають категоризувати контент і роблять його доступним для ширшого кола користувачів.

Розробка контент-плану із залученням інфлюенсерів

Інфлюенсери мають великий вплив на своїх підписників, тому співпраця з ними може значно підвищити ефективність SMM-кампаній. Важливо вибирати тих, чиї цінності та аудиторія співпадають з брендом.

Соціальні мережі постійно змінюються, як і поведінка споживачів. Адаптація до нових алгоритмів та трендів є критично важливою для підтримки ефективності SMM-стратегії.

Моніторинг і аналіз результатів SMM в реальному часі

Постійний моніторинг показників ефективності дозволяє швидко реагувати на зміни та коригувати стратегію. Аналітичні інструменти соціальних мереж надають детальні дані про взаємодію з контентом, що дозволяє оцінити його вплив та ефективність.

Адаптація стратегії та контенту відповідно до зворотного зв'язку користувачів

Отриманий зворотний зв'язок від аудиторії є цінним джерелом інформації для вдосконалення стратегії. Важливо враховувати побажання та зауваження користувачів для створення контенту, який відповідає їхнім очікуванням.

Ефективні CTA мотивують аудиторію до активних дій, таких як відвідування вебсайту, реєстрація на заходи чи купівля продуктів. Чіткі та привабливі заклики до дії допомагають перетворити залученість у конверсії.

03. Роль SMM-просування у сучасних стратегіях маркетингу

SMM стрімко змінює пейзаж цифрового маркетингу, ставши невід'ємною частиною стратегії багатьох брендів. Вибір правильних соціальних платформ та розробка ефективної стратегії дозволяють бізнесу не тільки залучати нових клієнтів, але й утримувати існуючих, створюючи міцні та довготривалі відносини з аудиторією. 

Соціальні мережі мають різну специфіку та аудиторію, що впливає на ефективність SMM-кампаній. Наприклад, Facebook відомий своїм широким охопленням та можливостями для таргетованої реклами, тоді як Instagram популярний серед молоді та орієнтований на візуальний контент. 

SMM допомагає в створенні впізнаваності бренду та формуванні його іміджу. Завдяки регулярним публікаціям, взаємодії з аудиторією та використанню візуальних елементів, компанії можуть створювати стійкий позитивний образ свого бренду. Крім того, соціальні мережі дозволяють залучати нових клієнтів через вірусні кампанії та утримувати існуючих за допомогою персоналізованого контенту та спеціальних пропозицій.

Стратегії залучення через SMM

Існує декілька способів підвищити кількість аудиторії:

 • Вірусний контент є одним з найефективніших способів швидкого залучення аудиторії в соціальних мережах. Цей тип контенту швидко поширюється завдяки високій емоційній залученості користувачів, що робить його ідеальним для підвищення впізнаваності бренду. 
 • Опитування, конкурси та прямі трансляції сприяють активному залученню користувачів, дозволяючи брендам створювати динамічний та цікавий контент.
 • Інфлюенсери мають великий вплив на своїх підписників, тому партнерство з ними може значно підвищити ефективність маркетингових кампаній. Важливо вибирати тих, чиї цінності та аудиторія співпадають з брендом, а також розробляти чіткі стратегії взаємодії та оцінки результатів.

Соціальні мережі надають унікальні можливості для збору даних про користувачів, що дозволяє брендам створювати детальні профілі своєї аудиторії. Це сприяє точному таргетингу рекламних кампаній, забезпечуючи високий рівень релевантності та ефективності. Використання даних дозволяє адаптувати контент та стратегії до потреб та інтересів конкретних груп користувачів.

Вимірювання ROI для SMM-кампаній може бути складним завданням через численні фактори, що впливають на успіх. Проте, чітке визначення цілей та використання відповідних метрик дозволяє оцінити ефективність кампаній та коригувати стратегії для досягнення кращих результатів.

Аналітика та постійний моніторинг результатів сприяють оптимізації SMM-кампаній та забезпечують високий рівень залученості та лояльності клієнтів. Використання SMM як частини загальної маркетингової стратегії допомагає брендам залишатися конкурентоспроможними та успішними у сучасному цифровому середовищі.

04. Блог з питаннями та відповідями

Які основні відмінності між SMM та SEO?

Основна відмінність між SMM та SEO полягає в їх підходах і цілях. SEO (Search Engine Optimization) спрямований на підвищення видимості вебсайту в пошукових системах через оптимізацію контенту і структури сайту. SMM (Social Media Marketing) зосереджений на використанні соціальних мереж для взаємодії з аудиторією, створення контенту та залучення клієнтів. SEO має довготривалий ефект, тоді як SMM забезпечує швидкі результати через безпосередню взаємодію з користувачами.

Чому SMM важливий для малого бізнесу?

SMM важливий для малого бізнесу, оскільки дозволяє ефективно взаємодіяти з клієнтами без значних витрат. Соціальні мережі надають можливість швидко реагувати на запити та потреби клієнтів, створювати персоналізований контент і будувати лояльність. Це також чудова платформа для залучення нових клієнтів через таргетовану рекламу та партнерство з інфлюенсерами.

Чи може SMM замінити традиційні методи маркетингу?

SMM не може повністю замінити традиційні методи маркетингу, але може бути ефективним доповненням. Традиційні методи, такі як друкована реклама, телебачення, радіо, мають свою аудиторію та ефективність. SMM забезпечує додатковий канал взаємодії з клієнтами, особливо в цифровому середовищі, де все більше людей проводять свій час.

Як вимірювати ефективність SMM?

Ефективність SMM вимірюється через різні метрики, такі як engagement rate (рівень залученості), reach (охоплення), impressions (покази), shares (поширення), likes (лайки) та comments (коментарі). Також важливо аналізувати конверсії, відвідуваність вебсайту, кількість підписників та зростання аудиторії. Використовуйте аналітичні інструменти соціальних мереж для моніторингу та оцінки результатів.

Чи потрібно використовувати SMM для кожного бізнесу?

A5: Використання SMM підходить більшості бізнесів, але не всім. Важливо враховувати специфіку вашого бізнесу та аудиторії. Якщо ваша цільова аудиторія активно використовує соціальні мережі, то SMM буде ефективним інструментом. Водночас для деяких ніш, де клієнти менш активні в соціальних мережах, інші методи маркетингу можуть бути більш результативними.

Схожі статті

До блогу
photo

Що таке просування мобільних додатків і як воно працює: стратегія для успіху

Від розваг до освіти, від торгівлі до здоров’я, мобільні додатки проникають у всі сфери діяльності, надаючи зручність та інновації. Однак, розробка — це лише половина справи. Інша частина полягає у забезпеченні того, щоб додаток був помітним і привертав увагу потенційних користувачів.  У цьому контексті важливо використовувати різні стратегії та техніки просування мобільних додатків, які дозволяють […]

photo

Основи Performance-маркетингу для бізнесу

У світі бізнесу, де конкуренція стає дедалі гострішою, важливо не тільки привертати увагу своєї аудиторії, а й забезпечувати конкретні результати від маркетингових зусиль. І тут на допомогу приходить Performance-маркетинг. 01. Як працює Performance marketing Performance marketing є одним з найбільш ефективних напрямків у сучасному маркетингу. Він відрізняється від традиційних методів тим, що орієнтований на досягнення […]

photo

Глибинне занурення у SEO: Ефективні стратегії для зростання бізнесу

SEO, або Search Engine Optimization — інструмент для просування сайтів у пошукових системах. Ефективне використання SEO дає змогу збільшити видимість сторінки, залучити цільовий трафік і підвищити конверсію.  Першим кроком під час запуску SEO-кампанії є аналіз ключових запитів. Це дає змогу визначити, які слова та фрази є важливими для вашого бізнесу і які можуть залучити більше […]